Przejdź do treści

Zwycięstwo z Wilkami Morskimi Szczecin

2023-11-26 · Aktualności

W wyjątkowym starciu Grupa Sierleccy Czarni Słupsk odnieśli imponujące zwycięstwo w wyjazdowym pojedynku z zeszłorocznymi mistrzami Polski, Wilkami Morskimi Szczecin. Początkowo nasza drużyna prowadziła, osiągając znaczącą przewagę, jednak agresywna obrona Wilków sprawiła, że druga połowa była bardziej zacięta.

Już w pierwszej połowie Czarni Słupsk zaimponowali efektywnością i zdecydowaniem, co pozwoliło im osiągnąć wyraźne prowadzenie. Mimo to, Wilki Morskie Szczecin, znane ze swojej agresywnej obrony, wróciły do gry w drugiej połowie, co doprowadziło do bardziej zaciętej rywalizacji.

Drugą połowę szczególnie zapamiętać można dzięki niezwykle emocjonującej i nerwowej końcówce. Dwukrotnie w kluczowych momentach Michał Michalak trafił dwie trójki, szczególnie szczęśliwą od tablicy, co zadecydowało o ostatecznym zwycięstwie.

Michal Michalak był jednym z głównych bohaterów spotkania, zdobywając 16 punktów, zebrał 8 piłek i zanotował 7 asyst. W ekipie Wilków Morskich Szczecin imponujące 24 punkty zdobył Morris Udeze.

King Szczecin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:86 (12:20, 23:27, 29:17, 18:22)

King Szczecin: Morris Udeze 24, Filip Matczak 14, Andrzej Mazurczak 13, Michał Nowakowski 9, Kacper Borowski 7, Zac Cuthberston 4, Darryl Avery Woodson 3, Przemysław Żołnierewicz 3, Artur Łabinowicz 2, Maciej Żmudzki 2, Tony Meier 1.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Michał Michalak 16, Mike Caffey 13, Szymon Wójcik 13, MaCio Teague 12, Daniel Szymkiewicz 12, Verners Kohs 10, Benas Griciunas 8, Paweł Leończyk 2.