Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zwycięska seria przerwana w Łańcucie❗

2021-03-07 · Aktualności

Koszykarze Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk przegrali w Łańcucie z tamtejszym Sokołem 7️⃣7️⃣:8️⃣6️⃣. Dla naszego zespołu to czwarta porażka w bieżącym sezonie.

Słupszczanie do sobotniego meczu przystąpili mocno osłabieni. Wciąż na problemy zdrowotne narzeka Szymon Długosz, a Dawidowi Słupińskiemu urodził się syn, dlatego nie byli oni do dyspozycji trenera Mantasa Cesnauskisa. W takim wypadku pod koszem Czarnym pozostali jedynie Hubert Pabian oraz Mikołaj Kurpisz, co mocno ograniczało możliwości rotacji.

To właśnie problemy na zbiórce były głównym powodem porażki. Łańcucianie zaliczyli ich aż 44, przy zaledwie 26 naszej drużyny. Sokół wielokrotnie ponawiał swoje akcje w ataku, na co Czarni nie potrafili znaleźć recepty.
Całe spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. Ekipa z Podkarpacia już na samym początku odskoczyła na kilka punktów i w zasadzie przez cały czas utrzymywała Czarnych na tym dystansie. W słupskim zespole poderwać kolegów do walki próbowali udanymi akcjami Hubert Pabian, Jakub Musiał czy Damian Pieloch. W trzeciej kwarcie udało się zbliżyć do rywali na zaledwie jeden punkt, ale to było wszystko, na co tego dnia było stać podopiecznych Mantasa Cesnauskisa.
W ostatnich dziesięciu minutach Sokół odskoczył nawet na kilkanaście „oczek”, ale udana końcówka meczu w wykonaniu Czarnych pozwoliła zniwelować te straty do znacznie mniejszych rozmiarów. Najwięcej punktów dla naszej drużyny rzucił Hubert Pabian – 20, a dla ekipy z Łańcuta Bartłomiej Karolak – 15.
Porażka z Sokołem spowodowała, że Czarni nieco utrudnili sobie sytuację w ligowej tabeli. Chcąc zająć pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i nie oglądać się na rywali za plecami, słupszczanie muszą wygrać cztery ostatnie spotkania. Dobrą wiadomością jest, że aż trzy z nich rozegramy w Hali Gryfia.
 
Za tydzień w Słupsku nasz zespół podejmie drużynę GKS-u Tychy, która wciąż walczy o miejsce w pierwszej czwórce przed fazą play-off.
Rawlplug Sokół Łańcut - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 86:77 (25:18, 19:20, 20:15, 22:24)
Sokół: Karolak 15, Klima 14, Małgorzaciak 11, Kulikowski 10, Fraś 9, Pełka 8, Majka 8, Zaguła 6, Czerwonka 5.
Czarni: Pabian 20, Musiał 19, Pieloch 15, Kulikowski 12, Śmigielski 8, Kordalski 3, Kurpisz 0, Przyborowski 0.
#CzarniToWy #Suzuki1LM
back to top