Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wyjazd na południe z debiutami w tle.

2022-12-10 · Aktualności

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk już w niedzielę rozegrają wyjazdowe spotkanie na drugim końcu Polski. Ich rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza, a w słupskim zespole zadebiutują dwaj nowi zawodnicy.

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla naszego zespołu. Seria porażek oraz zmiany personalne na pewno nie działały motywująco na podopiecznych Mantasa Cesnauskisa. To wszystko już jednak przeszłość, a do meczu w Dąbrowie Czarni przystąpią wzmocnieni Jakubem Schenkiem oraz Brae Ivey. Pierwszy to reprezentant Polski, który wraca do Energa Basket Ligi po kilkumiesięcznej przygodzie we Francji, drugi to natomiast rzucający, który ostatnio występował w lidze adriatyckiej. Ich dodanie do składu na pewno zwiększy możliwości rotacji na pozycjach obwodowych.

Drużyna MKS w tym sezonie legitymuje się bilansem 3 zwycięstw oraz 7 porażek. Dąbrowianie jednak napsuli już sporo krwi rywalom i grają znacznie lepiej niż wskazuje na to ich miejsce w tabeli. O ich sile stanowi przede wszystkim zagraniczny tercet - podkoszowy Martin Krampelj oraz obwodowi Amerykanie Trevon Bluiett i Alonzo Verge junior. Wszyscy są znakomitymi strzelcami, dlatego ograniczenia ich poczynań może być kluczowe dla losów spotkania. W zespole prowadzonym przez Jacka Winnickiego występuje też doskonale znany w Słupsku Jarosław Mokros, który w tym sezonie daje sporo po obydwu stronach parkietu. Wszystko to sprawia, że MKS jest zespołem bardzo groźnym, szczególnie we własnej hali.

Czarni do meczu przystąpią podbudowani przerwaną serią porażek. W ostatniej kolejce słupszczanie rozbili w Hali Gryfia Twarde Pierniki z Torunia 94:58 i pokazali zdecydowanie najlepszą grę od początku sezonu. Dodatkowo przed zespołem seria spotkań, która powinna sprzyjać wędrówce w górze ligowej tabeli, jeśli oczywiście utrzyma on podobny poziom oraz intensywność gry. Tutaj jednak rola trenera Cesnauskisa, który miał kilka dni na spokojną pracę ze wzmocnionym już zespołem. To wszystko sprawia, że Czarni jadą do Dąbrowy z wiarą we własne możliwości oraz chęcią odniesienia drugiego kolejnego zwycięstwa.

W poprzednim sezonie Czarni oraz MKS mierzyli się ze sobą dwukrotnie. Obydwa spotkania wygrali nasi koszykarze najpierw triumfując na wyjeździe 97:82, by później ograć rywali w Hali Gryfia 94:75.

Spotkanie pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk odbędzie się w niedzielę 11 grudnia o godz. 14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej. Transmisję z tego meczu przeprowadzi serwis Emocje.tv.

back to top