Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wielkie emocje w Zielonej Górze! Czarni lepsi od Zastalu

2022-10-07 · Aktualności

Ogromne emocje, walka punkt za punkt i rozstrzygnięcie w samej końcówce. To wszystko mogli zobaczyć kibice zebrani w zielonogórskiej hali CRS. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Zastal Zielona Góra 93:85 i odnieśli drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Czarni rozegrali niezłe spotkanie, choć nie ustrzegli się błędów. Aż 15 popełnionych strat przy zaledwie 5 rywali spowodowało, że o wyjazdowe zwycięstwo trzeba było drżeć do samego końca. Przełamanie w naszym zespole zaliczył De’Quon Lake, który zaliczył świetnie spotkanie i dominował pod koszami. Amerykanin zapisał na swoim koncie 23 punkty, 6 zbiórek, 4 bloki oraz 4 przechwyty, zostając bezsprzecznie bohaterem meczu.

Zielonogórzanie postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Przez większość spotkania to właśnie gospodarze minimalnie prowadzili, prezentując świetną skuteczność z dystansu. Tercet Sebastian Kowalczyk – Przemysław Żołnierewicz – Dusan Kutlesić zdobył aż 54 z 85 punktów całego zespołu. Szczególnie trudny do zatrzymania był ten ostatni, który punktował w momentach, kiedy wydawało się, że Czarnym uda się w końcu odskoczyć.

Spotkanie rozstrzygnęło się na dwie minuty przed końcem, kiedy nasza drużyna prowadziła dwoma punktami (86:84) i i wówczas o czas poprosił trener Mantas Cesnauskis. Dwie skuteczne indywidualne akcje przeprowadził Zack Bryant, który „zabił” mecz i spowodował, że słupscy zawodnicy mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w nowym sezonie.

Poza wspomnianym wcześniej Lake’m warto w barwach Czarnych wyróżnić Michała Chylińskiego. Doświadczony rzucający czterokrotnie trafił z dystansu, zdobył 14 punktów, a jednocześnie był zawodnikiem, który najdłużej przebywał na parkiecie (ponad 28 minut).

Kolejne ligowe spotkanie słupszczanie rozegrają 15 października w Łańcucie, gdzie zmierzą się z ekipą beniaminka - miejscowym Sokołem.

Zastal Zielona Góra – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 85:93 (24:20, 24:26, 17:24, 20:23)

Zastal: Kutlesić 23, Żołnierewicz 20, Kowalczyk 11, Brewton 9, Hadzibegović 9, J. Wójcik 8, Zecević 3, S. Wójcik 2.

Czarni: Lake 23, Watkins 17, Bryant 14, Chyliński 14, Coleman 7, DiLeo 6, Musiał 6, Witliński 4, Leończyk 2, Jankowski 0.

back to top