Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wałbrzych zdobyty❗ O złoto zagramy w Słupsku ❗

2021-05-16 · Aktualności

Koszykarze Grupy Sierleccy Czarnych Słupsk pokonali Górnik Trans.eu Wałbrzych 76:52 i wyrównali stan rywalizacji finałowej. O awansie do Energa Basket ligi zadecyduje więc mecz numer pięć, który odbędzie się w Słupsku.

Czarni niedzielne zawody rozpoczęli o wiele lepiej niż dzień wcześniej. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa wyszli bardzo naładowani, co przełożyło się na serię 8:0 na samym początku spotkania. Słupszczanie bronili agresywnie, nie pozwalając gospodarzom na zdobywanie łatwych punktów i zmuszając ich do maksymalnego wysiłku. W zespole Górnika szybko dwa faule złapał Damian Cechniak, co także pozwalało Czarnym na kończenie sporej liczby akcji bliżej kosza. Po pierwszej kwarcie nasz zespół wygrywał 26:13.

W kolejnych minutach słupszczanie kontynuowali dobrą grę. Świetnie prezentował się duet Adrian Kordalski i Dawid Słupiński. Pierwszy doskonale dyrygował zespołem na boisku, a drugi totalnie zdominował strefę podkoszową. W każdej kolejnej akcji Górnika widoczna była coraz większa nerwowość, a Czarni konsekwentnie wykorzystywali swoje przewagi. Swoje punkty dołożył także Damian Pieloch, a chwilę później celnymi rzutami wolnymi wynik pierwszej połowy ustalił Hubert Pabian. Do przerwy naszemu zespołowi udało się zbudować aż 20-punktową przewagę – 47:27.

Na drugą połowę Czarni wyszli z założeniem kontrolowania spotkania i utrzymania bezpiecznej przewagi. Ta sztuka bardzo dobrze im się udawała. Dzięki bardzo dobrej defensywie, Górnik wciąż nie mógł złapać właściwego rytmu w ataku, a dodatkowo ich liderzy – Damian Cechniak i Krzysztof Jakóbczyk mieli problemy z przewinieniami. Pojedyncze przebłyski jak rzut z dystansu Jakóbczyka czy akcja 3+1 Koperskiego to było zdecydowanie zbyt mało, żeby zniwelować przewagę, którą w pierwszych dwudziestu minutach wypracował nasz zespół. Przed ostatnią odsłoną prowadziliśmy 64:42.

Ostatnie dziesięć minut było bez większej historii. W Czarnych wszystko wciąż funkcjonowało bez zarzutu po obydwu stronach parkietu. Górnik był już wyraźnie zrezygnowany i nie wierzył, że może odwrócić losy tego pojedynku. Słupszczanie nie pozwolili sobie nawet na chwilę dekoncentracji i pewnie dowieźli zwycięstwo, ostatecznie wygrywając 76:52.

Najlepszym strzelcem Czarnych w tym spotkaniu był Dawid Słupiński, autor 17 punktów. W zespole gospodarzy 9 „oczek” zapisał na swoim koncie Maciej Koperski. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2:2. Decydujące spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 maja w słupskiej Hali Gryfia. Zwycięzca wywalczy sobie prawo do gry w Energa Basket Lidze.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 52:76 (13:26, 14:21, 15:17, 10:12)

Górnik Trans.eu: Koperski 9, Zywert 8, Wróbel 8, Bojanowski 8, Jakóbczyk 6, Cechniak 6, Durski 5, Ratajczak 2, Malesa 0, Ochońko 0.

Grupa Sierleccy Czarni: Słupiński 17, Pieloch 14, Śmigielski 14, Kordalski 11, Pabian 8, Musiał 6, Kurpisz 4 , Kulikowski 2, Przyborowski 0, Kopciński 0.

#CzarniToWy #Suzuki1LM

back to top