Przejd藕 do tre艣ci

馃敟S艂upski walec rozjecha艂 Górnika w drugim spotkaniu馃敟

2021-05-09 · Aktualno艣ci

Od pocz膮tku do ko艅ca by艂o jasne, kto wygra drugie spotkanie fina艂owe Suzuki 1. Ligi. Grupa Sierleccy Czarni S艂upsk od pierwszej minuty narzuci艂a sw贸j styl gry i rozbi艂a G贸rnika Trans.eu Wa艂brzych a偶 61 punktami - 105:44.

Pocz膮tek meczu by艂 identyczny, jak dzie艅 wcze艣niej. Czarni mocno weszli w spotkanie i na samym pocz膮tku obj臋li a偶 10-punktowe prowadzenie (14:4). W贸wczas G贸rnikowi uda艂o zdoby膰 si臋 sze艣膰 punkt贸w z rz臋du i wydawa艂o si臋, 偶e ci臋偶ko b臋dzie ponownie zbudowa膰 przewag臋. Nic jednak bardziej mylnego 鈥 s艂upszczanie zanotowali seri臋 17 punkt贸w z rz臋du i prowadzili a偶 31:10.

W pierwszej kwarcie nasz zesp贸艂 trafi艂 7/8 rzut贸w z dystansu, czym totalnie rozbi艂 rywali z Wa艂brzycha. Druga kwarta to dalszy ci膮g koncertu gry podopiecznych Mantasa Cesnauskisa. Czarni doskonale bronili, 艣wietnie dzielili si臋 pi艂k膮 i wygl膮dali jak zesp贸艂 przynajmniej p贸艂k臋 wy偶ej od rywali. G贸rnik nie m贸g艂 znale藕膰 w艂a艣ciwego rytmu i forsowa艂 pr贸by rzut贸w, kt贸re nie mia艂y racji bytu. Gr膮 naszej dru偶yny 艣wietnie dyrygowa艂 Adrian Kordalski, kt贸ry ju偶 do przerwy zanotowa艂 na swoim koncie 11 asyst, a Czarni z minuty na minut臋 coraz bardziej odje偶d偶ali rywalom. Do przerwy prowadzili 60:22 i jasne by艂o, 偶e wa艂brzyszanie los贸w tego spotkania nie b臋d膮 w stanie odwr贸ci膰.

Obraz drugiej po艂owy by艂 dok艂adnie taki sam jak pierwszej. Czarni robili na parkiecie, co chcieli, a G贸rnik wyra藕nie my艣lami by艂 ju偶 w szatni i chcia艂 dogra膰 to spotkanie jak najszybciej. S艂upszczanie rozbili rywali w asystach 28 do 9, zbi贸rkach 45 do 31, a co najbardziej imponuj膮ce trafili a偶 18 z 26 rzut贸w za trzy punkty (69%). Z tak膮 gra nikt nie by艂by w stanie powstrzyma膰 podopiecznych Mantasa Cesnauskisa. W ko艅c贸wce na parkiecie pojawi艂 Pawe艂 Kopci艅ski, kt贸ry zaprezentowa艂 znakomity repertuar ofensywny i w ci膮gu kilku minut zapisa艂 na swoim koncie 10 punkt贸w. Ostatecznie nasz zesp贸艂 wygra艂 105:44 i wyr贸wna艂 stan rywalizacji fina艂owej.

Najlepszym strzelcem Czarnych w tym spotkaniu by艂 Dawid S艂upi艅ski, autor 14 punkt贸w. W zespole go艣ci 8 鈥瀘czek鈥 zapisa艂 na swoim koncie Krzysztof Jak贸bczyk. W rywalizacji do trzech zwyci臋stw jest remis 1:1.

Kolejne spotkanie ju偶 w sobot臋 15 maja w Wa艂brzychu.

Grupa Sierleccy Czarni S艂upsk - G贸rnik Trans.eu Wa艂brzych 105:44 (31:10, 29:12, 20:11, 25:11)

Grupa Sierleccy Czarni: S艂upi艅ski 14, Pieloch 12, Musia艂 12, Pabian 11, Kordalski 10, 艢migielski 10, Kopci艅ski 10, Kulikowski 8, Kurpisz 8, Przyborowski 6, D艂ugosz 4.

G贸rnik Trans.eu: Jak贸bczyk 8, Zywert 6, Bojanowski 5, Ocho艅ko 4, Cechniak 4, Durski 3, Koperski 3, Wr贸bel 3, Makarczuk 3, Ratajczak 3, Malesa 2.