Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przełamać serię porażek

2022-11-25 · Aktualności

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk już w sobotę rozegrają ostatnie z czterech kolejnych meczów wyjazdowych. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć w Stargardzie z tamtejszą PGE Spójnią, gdzie postarają się z kolei przerwać serię czterech porażek z rzędu.

Ostatnie dni są bardzo szalone, zarówno w Słupsku, jak i w Stargardzie. Nasz zespół opuściło dwóch Amerykanów – Diante Watkins oraz Zack Bryant. W ich miejsce trwają poszukiwania nowych zawodników, ale w sobotę trener Mantas Cesnauskis ponownie będzie miał do dyspozycji węższą rotację niż na początku sezonu. W Spójni również doszło do bardzo ważnej zmiany. Z zespołu odszedł jego zdecydowanie najlepszy zawodnik – Shawn Jones. Kontrakt amerykańskiego środkowego został wykupiony przez klub z Izraela i opuścił on już ekipę z Pomorza Zachodniego. W jego miejsce stargardzianie zatrudnili Barreta Bensona, który ostatnio występował w Bułgarii. Wszystko wskazuje na to, że nowy center wystąpi już przeciwko Czarnym.

PGE Spójnia w tym sezonie prezentuje się solidnie z bilansem 4 zwycięstw oraz 4 porażek. Stargardzianie mają jednak ogromny problem z utrzymaniem równej formy. Przeplatają bowiem mecze dobre ze znacznie słabszymi. W ich szeregach na pewno warto zwrócić uwagę na amerykańskich obwodowych – Isiaha Browna oraz sprowadzonego niedawno Courtneya Fortsona. W ekipie prowadzonej przez Sebastiana Machowskiego można znaleźć także kilka dobrych znanych w Słupsku twarzy, takich jak Karol Gruszecki, Tomasz Śnieg czy Paweł Kikowski.

Dla Czarnych gra w nieco węższej rotacji nie będzie czymś zupełnie nowym, ponieważ już w Szczecinie wystąpili w takim samym zestawieniu. Pomimo ubytków gra naszego zespołu mogła się wówczas podobać. Zawodnicy świetnie dzielili się piłką, a bardzo dobre recenzje zebrał Jakub Musiał, który odpowiadał za kreowanie gry.

- W takich trudnych momentach na pewno buduje się drużyna i duch zespołu. Myślę, że taki mecz jak ten w Szczecinie zaprocentuje w przyszłości – mówił po meczu z Kingiem, Michał Chyliński. Faktycznie, pozytywna energia była widoczna w poczynaniach Czarnych już wtedy, bo nie od dziś wiadomo, że nic nie scala grupy tak, jak wspólne kłopoty. Słupszczanie na parkiet w Stargardzie wyjdą na pewno w pełni zdeterminowani oraz z wielką wiarą, że tym razem odniosą w końcu upragnione zwycięstwo.

W poprzednim sezonie obydwa zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie i za każdym razem lepsi okazali się Czarni (68:66 w Słupsku oraz 104:81 w Stargardzie). Mamy nadzieję, że ta seria zostanie podtrzymana.

Spotkanie pomiędzy PGE Spójnią Stargard a Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk odbędzie się w sobotę 26 listopada o godz. 17.30 w Hali OSiR w Stargardzie. Transmisję z tego meczu przeprowadzi Polsat Sport Extra.back to top