Przejdź do treści

Przegrywamy z Twardymi Piernikami Toruń

2023-10-16 · Aktualności

Niesamowicie emocjonujący mecz między drużyną Czarnych Słupsk a Twardymi Piernikami Toruń zakończył się zwycięstwem gospodarzy w ostatnich sekundach gry.

Pierwsza połowa meczu była klarownie zdominowana przez naszą drużynę. Prowadziliśmy po pierwszych dwóch kwartach z przewagą wynoszącą aż 20 punktów. Skuteczność w ataku i solidna obrona sprawiły, że wydawało się, iż mamy kontrolę nad spotkaniem.

Jednak w drugiej połowie coś się zmieniło. Twarde Pierniki zaczęli stopniowo odrabiać straty, aż w czwartej kwarcie doszło do Filip Filipovic wrównał spotkanie szalonym rzutem za trzy, co wprawiło widzów w oszałamiający entuzjazm.

Michał Michalak odegrał kluczową rolę w końcówce, trafiając dwa wolne rzuty dla Czarnych, co dało prowadzenie 80:82. Wszystko wydawało się zabezpieczone, jednak w ostatniej akcji meczu Toruń zdobył punkty 2+1, co przekształciło wynik na ich korzyść - ostatecznie, wynik brzmiał 83:82 na korzyść Twardych Pierników.

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:82 (16:27, 11:20, 24:16, 32:19)

Punkty: Arriva Twarde Pierniki Toruń: Arik Smith 17, Aaron Cel 16, Goran Filipovic 14, Trey Diggs 12, Bartosz Diduszko 7, Gligorije Rakocevic 6, Aljaz Kunc 5, Wojciech Tomaszewski 4, Hubert Lipiński 2

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Michał Michalak 17, MaCio Teague 17, Mike Caffey 11, Szymon Wójcik 9, Benas Griciunas 9, Daniel Szymkiewicz 9, Verners Kohs 7, Bartosz Jankowski 3, Paweł Leończyk 0