Koszykarze Energa Czarni Słupsk przegrali ostatni mecz sezonu z Tauron GTK Gliwice 80:89.
Goście z Gliwic znakomicie weszli w mecz i od pierwszych minut imponowali skutecznością, trafiając praktycznie wszystko. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem Tauronu GTK, który kontrolował przebieg spotkania.
Po przerwie drużyna ze Słupska wróciła jednak do gry i ambitnie walczyła do samego końca. Energa Czarni stopniowo odrabiali straty, zmniejszając przewagę rywali i dając kibicom nadzieję na odwrócenie losów meczu. Ostatecznie strata z pierwszej połowy okazała się jednak zbyt duża i słupszczanie musieli pogodzić się z porażką.
Energa Czarni Słupsk zakończyli sezon na 14. miejscu w tabeli.
Energa Czarni Słupsk - Tauron GTK Gliwice 80:89 (12:29, 21:24, 19:14, 28:22)
Energa Czarni Słupsk: Chico Carter 17, Szymon Tomczak 16, Samuel Hines Jr 11, Dominik Wilczek 9, Jakub Parzeński 7, Aigars Skele 7, Tim Lambrecht 4, Eral Penn 4, Cezary Zabrocki 3, Michał Nowakowski 2, Jorden Duffy 0.
Tauron GTK Gliwice: Ivan Almeida 28, Kaelin Jackson 26, Kuba Piśla 12, Wesley Gordon 10, Maciej Bender 4, Michał Jodłowski 4, Kacper Gordon 3, Piotr Łosiak 2.