Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przedstawiamy Drużynę Czarnych w LOTTO 3×3 LIDZE!

2022-11-08 · Aktualności

W najbliższy weekend w Lublinie zostanie rozegrany pierwszy turniej Ligi LOTTO 3×3. W zmaganiach weźmie udział drużyna Grupa Sierleccy Czarni Słupsk, którą będą reprezentować Patryk Przyborowski, Krysitan Gładikowski, Michał Oleksy oraz Gracjan Kołodziej.

LOTTO 3×3 Liga to nowe rozgrywki, które będą odbywały się w trakcie okienek reprezentacyjnych. W sezonie 2022/23 rozegrane zostaną dwa turnieje kwalifikacyjne oraz finał. Pierwszy turniej odbędzie się 12 i 13 listopada w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie. W sobotę zostanie rozegrana faza grupowa: drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po cztery zespoły, zagrają systemem każdy z każdym w danej grupie. W niedzielę odbędzie się faza play-off. Do turnieju finałowego zaplanowanego na luty 2023 roku awansują cztery najlepsze drużyny turnieju. Losowanie grup pierwszego turnieju odbędzie 8 października o 13:00, a transmisję z niego przeprowadzi oficjalny kanał YouTube Energa Basket Ligi.

Skład naszego zespołu:

Patryk Przyborowski - 195 cm, 1990r., były gracz 5x5 m. in. MCKiS Jaworzno, Zagłębie Sosnowiec, Znicz Pruszków, Kotwica Kołobrzeg. Ponad 200 spotkań na poziomie 1 Ligi Koszykówki Męźczyzn. Najbardziej doświadczony zawodnik w sładzie. Wychowanek naszego klubu, który z naszą drużyną awansował do ekstraklasy. 

Michał Oleksy - 180 cm, 2004r., wychowanek naszego klubu. W rozgrywkach Ekstraklasy mężczyzn w zeszłym roku przeciwko WKS Śląsk Wrocław zdobył 4 pkt. Był "Królem Strzelców" w rozgrywkach U-19 POZKOSZ. 

Gracjan Kołodziej - 199 cm, 2002r., wychowanek naszego klubu. Po grze w drużynach młodzieżowych Gracjan przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W szkole średniej reprezentował barwy West Coast Warriors i Aim High International. Po szkole średniej wybrał uczelnię Caldwell CC & Tech. 

Krystian Gładikowski - 192 cm, 2000r., wychowanek naszego klubu. Od trzech lat grający dla drużyny Politechniki Gdańsk w II Lidze Męzczyzn. 

back to top