Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Powrót po przerwie – kierunek Szczecin!

2022-11-17 · Aktualności

Po tygodniowej przerwie wracają rozgrywki Energa Basket Ligi, a Grupa Sierleccy Czarni Słupsk kontynuują serię wyjazdowych spotkań. Tym razem czeka ich trudne starcie w Szczecinie z tamtejszym Kingiem.

Przerwa w rozgrywkach przyszła dla Czarnych w odpowiednim momencie. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa byli dalecy od swojej optymalnej dyspozycji i kilka dni przerwy na pewno wpłynęło na nich pozytywnie. Mało w sezonie jest momentów, kiedy można spokojnie potrenować czy poprawić występujące mankamenty, dlatego trzeba je wykorzystywać do maksimum. Sprawdzianem tego, jak przepracowany został ten okres, będzie mecz w Szczecinie.

Drużyna Kinga zajmuje obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli z bilansem 4 zwycięstw oraz 3 porażek. Jednak dopiero od niedawna szczecinianie dysponują pełnym składem, ponieważ długo poszukiwali zawodników, którzy będą wzmocnieniem zespołu. Do drużyny dołączyli, dobrze znany w Słupsku, Mateusz Kostrzewski oraz amerykański strzelec Bryce Brown. Szczególnie ten drugi w pierwszych spotkaniach pokazał się z dobrej strony i udowodnił, że będzie wiodącą postacią ekipy z Pomorza Zachodniego.

Ważnym ogniwem wśród szczecinian jest także Andy Mazurczak. Rozgrywający z polskim paszportem notuje świetny początek sezonu po transferze z Zielonej Góry, notując średnio 12,6 punktów oraz 8 asyst. Skuteczne ograniczenie jego poczynań może być kluczem do zwycięstwa w Szczecinie. W barwach Kinga występuje również wychowanek słupskiego klubu – Kacper Borowski. Popularny Boro niejednokrotnie prezentował się bardzo dobrze przeciwko macierzystemu klubowi, więc na pewno trzeba będzie na niego uważać. Ciekawie zapowiada się też pojedynek pod koszem, gdzie Mikołaj Witliński i De’Quon Lake będą walczyli z Philem Faynem, jednym z najlepszych środkowych początku sezonu.

W poprzednim sezonie King i Czarni mierzyli się ze sobą sześć razy. Bilans jest korzystny dla naszego zespołu, który wygrał 4 z 6 konfrontacji. W piątek nasi koszykarze zrobią wszystko, żeby ten dobry bilans został podtrzymany.

Spotkanie pomiędzy Kingiem Szczecin a Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk odbędzie się w piątek, 18 listopada o godz. 17.30 w szczecińskiej Netto Arenie. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport Extra.

back to top