Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

🔥 Powrócić na ścieżkę zwycięstw 🔥💪

2021-03-12 · Aktualności

Każda seria się kiedyś kończy, a nasza zwycięska dobiegła końca w Łańcucie. Jednak już w sobotę Grupa Sierleccy Czarni Słupsk postarają się o rozpoczęcie nowej, kiedy podejmą w Hali Gryfia drużynę GKS-u Tychy.

Na ośmiu zwycięstwach z rzędu zatrzymał się licznik podopiecznych Mantasa Cesnauskisa. W ostatniej ligowej kolejce niesaMOWIci Czarni musieli uznać wyższość Sokoła Łańcut, przegrywając 77:86. Porażka ta jednak nie wpłynęła na ich morale i słupszczanie pozostają w bardzo dobrych nastrojach. Cel do końca sezonu zasadniczego jest jasny – zgarnięcie kompletu zwycięstw i utrzymanie pierwszego miejsca przed fazą play-off.

Czarnym pozostały jeszcze cztery spotkania. Sobotnie jest ostatnim z rywalem, który znajduje się w czołówce tabeli. GKS wciąż walczy o miejsce w pierwszej czwórce, podczas gdy kolejni przeciwnicy okupują miejsca w dolnych rejonach ligowej stawki. Miejsca na wpadkę już nie ma, dlatego w sobotę ważna będzie odpowiednia koncentracja oraz narzucenie rywalom swojego stylu gry.

Słupszczanie w Łańcucie wystąpili osłabieni brakiem Dawida Słupińskiego oraz Szymona Długosza, co mocno odbiło się na ich sile w strefie podkoszowej. W sobotę ten pierwszy na pewno zagra, natomiast występ drugiego do samego końca będzie stał pod znakiem zapytania. Reszta drużyny jest w pełni gotowa do gry i to z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków naszego zespołu.

GKS Tychy zajmuje w ligowej tabeli 5. miejsce z bilansem 17 zwycięstw oraz 9 porażek. Tyszanie doskonale radzą sobie na wyjazdach, bowiem ponad połowę swoich zwycięstw – 9, odnieśli właśnie na obcych parkietach. Ich siłą jest przede wszystkim zespołowość oraz fakt, że w każdym spotkaniu przeciwników może zaskoczyć ktoś inny. Ciężko jednoznacznie wskazać lidera zespołu, ponieważ aż siedmiu zawodników ma średnie punktowe pomiędzy 9 a 11, co pokazuje jak dobrze zbilansowana jest ekipa prowadzona przez Tomasza Jagiełkę.

Ozdobą meczu powinien być pojedynek rozgrywających pomiędzy Adrianem Kordalskim a Filipem Stryjewskim. Obaj potrafią świetnie napędzać ataki swojej drużyny i na pewno zobaczymy bardzo dużo walki między nimi.

Do tej pory Czarni mierzyli się z drużyna z Tychów pięciokrotnie. Bilans jest zdecydowanie korzystniejszy dla nas, bowiem wygraliśmy aż cztery dotychczasowe potyczki.  W bieżącym sezonie na wyjeździe nasz zespół wygrał 93:85.

Spotkanie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – GKS Tychy odbędzie się w sobotę, 13 marca 2021 roku o godz. 18.00. Transmisję z tego meczu od godz. 17.45 przeprowadzi TVCOM.PL.

Fot. True Photo Agnieszka Żukowska

#CzarniToWy #Suzuki1LM

back to top