Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pierwszy turniej 3X3 z Aktywną Akademią za nami!

2023-05-29 · Aktualności

W pierwszym turnieju koszykówki 3x3 z Aktywną Akademią wystąpiło 12 ekip, 47 zawodników. Organizatorzy podzielili uczestników na trzy grupy po 4 zespoły w każdej. W grupach grano wg zasady każdy z każdym. Prawo awansu do ćwierćfinału przysługiwało dwóm, najlepszym teamom z każdej grup, oraz dwóm, z trzech drużyn, z trzecich miejsc, tym które miały najkorzystniejszy bilans punktowy. I tak grupę pierwszą wygrali Buckets, przed Silc (zespół złożony z amerykańskich żołnierzy, stacjonujących w bazie w Redzikowie), a awans z trzeciego miejsca wywalczyli jeszcze Dwóch nie pali. Grupę drugą wygrały Trzy Zbyszki, wyprzedzając Drewniaków. (tu awans wywalczyły dwa zespoły). Z grupy trzeciej awansowały, w kolejności zajętych miejsc Bez nazwy, Dream Team i Bierkowianie. W ćwierćfinale los przydzielił następujące pary, w których faworyci nie zawiedli i wygrali swoje mecze:

Buckets – Dream Team 12-11
Bez nazwy – Dwóch nie pali 11-3
Drewniaki – Bierkowianie 11-6
Trzy Zbyszki – Silk (z USA) 12-10

Wyniki półfinałów:
Trzy Zbyszki – Drewniaki 11-5
Bez nazwy – Buckets 12-10

W finale było bardzo gorąco, a szala zwycięstwa przechylała się raz na tę, raz na inną stronę. Choć zawodnicy w obu zespołach byli już dość zmęczeni poprzednimi grami i mieli spore problemy ze skutecznością. Ostatecznie do wyłonienia tryumfatora potrzebna była dogrywka, w której Trzy Zbyszki okazały się lepsze od Bez nazwy, wygrywając 9-8 (7-7). W meczu o trzecią lokatę Buckets pokonały Drewniaków 10-9.

Zwycięska ekipa zagrała w składzie: Klaudiusz Romejko, Daniel Majewski, Tomasz Łapiński i Robert Szternel.back to top