Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pewne zwycięstwo w ostatnim sparingu przed sezonem!

2019-09-22 · AktualnościGaleria

STK Czarni Słupsk w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu pewnie pokonali Energę Kotwicę Kołobrzeg 78:50. Była to pierwsza okazaja do zaprezentowania się przed słupską publicznością w hali Gryfia. 

O godz. 18:00 trzysnastu wybrańców trenera Mantasa Cesnauskisa wybiegło z korytarzy słupskiego obiektu, aby po raz pierwszy pokazać się słupskim kibicom. Dla jednych był to debiut, dla niektórych powrót po kilku miesiącach przerwy, a dla Marcina Dutkiewicza powrót po kilku latach przerwy.

- Cieszę się, że mogę tu znowu wrócić - powiedział Dutkiewicz. 

STK Czarni od samego początku narzucili swój styl gry i goście z Kołobrzegu mieli spore problemy. Jak podkreślił po meczu trener Cesnauskis kluczem była dobra defensywa jego zawodników. W statystykach najwięcej punktów zanotował Hubert Wyszkowski - 18 pkt. Warto pochwalić także Patryka Pełkę i Szymona Długosza, którzy byli aktywni pod tablicami.

Dobra gra i wysokie prowadzenie w drugiej połowie spowodowało, że trener Cesnauskis mógł wpuścić na parkiet trzech najmłodszych zawodników - Miłosza Grzesia, Przemysława Szczepanka i Cezarego Jankowskiego. Warto podkreślić, że ten ostatni po podaniu Bartosza Sprengla dostał piłkę na obwodzie i bez wahania oddał rzut i... TRAFIŁ, czym wsprawił radość całą halę Gryfia. 

STK Czarni Słupsk - Energa Kołobrzeg (23:19, 23:5, 17:16, 15:10)

STK Czarni: Wyszkowski 18, Małgorzaciak 13, Janiak 13, Fraś 12, Dutkiewicz 8, Pełka 5, Jakubiak 3, Jankowski 3, Kordalski 2, Długosz 1, Sprengel 0, Szczepanek 0, Grześ 0

Był to ostatni sparing STK Czarni Słupsk przed nowym sezonem. Już 28 września o godz. 18:00 zmierzymy się w hali Gryfia z Zetkama Doral Nyska Kłodzko - BILETY.  Informujemy, że w sprzedaży wciąż są karnety - KLIK 

back to top