Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

❗ 𝗢𝗙𝗜𝗖𝗝𝗔𝗟𝗡𝗜𝗘 ❗

2021-07-08 · Aktualności

Maciej swoją sportową karierę rozpoczynał w Łowiczu-swoim rodzinnym mieście. Następnie przeniósł się do Politechniki Warszawskiej w sezonie 2009/10. Tam mógł się rozwijać i prezentować swoje umiejętności na praktycznie każdym poziomie rozgrywkowym. To właśnie w tym klubie zadebiutował na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

 

W wieku 18 lat. W sezonie 2011/12 rozegrał 17 spotkań notując średnio 5,8 pkt. Kolejnym przystankiem na sportowej drodze był Start Gdynia. W drużynie z Gdyni w 26 spotkaniach rzucał średnio 5,6 pkt. na mecz. Kucharek w swojej karierze występował w klubach Energa Basket Liga takich jak: King Szczecin, MKS Dąbrowa Górnicza, AZS Koszalin, czy Enea Zastal BC Zielona.

 

Ciekawostką jest, że w zeszłym sezonie wrócił do swojego miasta i rozegrał pół sezonu w barwach Księżaka Łowicz. Kucharek spędzał średnio na parkiecie 26 minut zdobywał w tym czasie 14 punktów na poziomie 1 ligi. Jego dobra gra została zauważona przez włodarzy Arged BM SLAM Stal, którzy postanowili podpisać z nim kontrakt do końca sezonu. Z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego zdobył tytuł Mistrza Polski.

back to top