Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Niewykorzystana szansa w stolicy.

2022-10-31 · Aktualności

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk mieli naprawdę dużą szansę na pokonanie faworyzowanej Legii Warszawa. Niestety słabsza trzecia kwarta w wykonaniu naszej drużyny spowodowała ostatecznie porażkę 63:70.

- Chcieliśmy mocno defensywnego meczu i gry na niskim wyniku, co dobrze udawało nam się realizować w pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie Legia potrafiła wykorzystać jednak indywidualne umiejętności swoich liderów – Marble’a i Groselle’a, którzy przesądzili o końcowym wyniku – tak to spotkanie podsumował trener Mantas Cesnauskis i w zasadzie uwzględnił to, co najważniejsze.

Faktycznie w pierwszej połowie spotkanie nie należało do najładniejszych. Dużo fauli, mało płynnej gry, a także sporo błędów po obydwu stronach. Taka gra jednak odpowiadała słupszczanom, którzy lepiej wydawali się odnajdywać w realiach panujących na parkiecie. Do przerwy Czarni prowadzili 30:27 i utrzymując ten sposób gry, Legię tego dnia naprawdę można było ograć.

Trzecia kwarta zaczęła się jednak od serii punktowej gospodarzy 11:0 i to mocno podcięło skrzydła naszym koszykarzom. Świetnie zaczęli grać Darvin Marble i Geoffrey Groselle, którzy trafiali niemal każdy rzut i byli bardzo trudni do powstrzymania. Czarnym sygnał do walki starał się dawać Shavon Coleman, który pokazał, że potrafi naprawdę dużo dać po atakowanej stronie parkietu. Nieźle pod koszem spisywał się także De’Quon Lake, który zapisał na swoim koncie double-double – 10 punktów oraz 10 zbiórek.

W ostatniej kwarcie Czarni próbowali gonić i niwelować około dziesięciopunktową stratę , jednak Legia grała bardzo konsekwentnie i mądrze. Nasz zespół był w stanie zbliżyć się do rywali na jedynie cztery punkty i ostatecznie przegrał w hali OSiR Bemowo 63:70. W trakcie ostatniej minuty spotkania groźnie wyglądającego urazu doznał Zach Bryant, który opuścił boisko przy pomocy swoich kolegów z zespołu.

Po tym spotkaniu Czarni z bilansem 3 zwycięstw i 3 porażek są na 8. miejscu w ligowej tabeli. Kolejna szansa na poprawienie swojej lokaty już w najbliższą niedzielę, kiedy zmierzymy się na wyjeździe z Anwilem Włocławek.

Legia Warszawa – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 70:63 (15:12, 12:18, 27:19, 16:14)

Legia: Marble 24, Groselle 20, Koszarek 11, McCallum 4, Berzins 4, Kamiński 3, Wyka 2, Kulka 2.

Czarni: Coleman 16, Witliński 11, Lake 10, Watkins 8, Bryant 5, DiLeo 4, Leończyk 4, Chyliński 3, Musiał 2.

back to top