Przejd藕 do tre艣ci

NiesaMOWIte zwyci臋stwo w Pruszkowie, Czarni rozbili Znicza 馃挭

2021-02-21 · Aktualno艣ci
Koszykarze Grupy Sierleccy Czarnych S艂upsk nie pozostawili z艂udze艅 rywalom w spotkaniu 24. kolejki Suzuki 1. Ligi. S艂upszczanie rozbili na wyje藕dzieElektrobud-Investment ZB Pruszk贸w 56:87.
Wyr贸wnana walka w tym spotkaniu toczy艂a si臋 jedynie przez pierwsze dziesi臋膰 minut, kiedy wynik oscylowa艂 w granicach remisu. Druga i trzecia kwarta to natomiast totalna dominacja naszej dru偶yny, kt贸ra wygra艂a je 艂膮cznie 50:16 i nie pozostawi艂a jakichkolwiek w膮tpliwo艣ci, co do tego, kto b臋dzie zwyci臋zc膮 sobotniego starcia.
Doskona艂e zawody w Pruszkowie rozegra艂 Piotr 艢migielski, kt贸ry ju偶 do przerwy zaaplikowa艂 rywalom 20 鈥瀘czek鈥. W drugiej po艂owie trener Mantas Cesnauskis, ze wzgl臋du na wysokie prowadzenie, da艂 nieco odpocz膮膰 swojemu zawodnikowi i sprawdzi艂 tych, kt贸rzy do tej pory dostawali mniej minut na parkiecie.
Kluczem do zwyci臋stwa by艂a jednak znakomita gra na desce. Czarni wygrali w zbi贸rkach a偶 42 do 20, co jest ogromn膮 r贸偶nic膮 na tym poziomie rozgrywek. Pod koszem dzielili i rz膮dzili Dawid S艂upi艅ski wraz z Miko艂ajem Kurpiszem, a osoba jedynie Mateusza Szweda po przeciwnej stronie to by艂o tego dnia zdecydowanie za ma艂o na nasz zesp贸艂.
Gospodarze nie przypominali w niczym zespo艂u, kt贸ry tak imponowa艂 w ostatnich tygodniach. W艣r贸d podopiecznych Andrzeja Kierlewicza widoczny by艂 brak pomys艂u na gr臋, a kolejne skuteczne akcje Czarnych wyra藕nie podcina艂y im skrzyd艂a. Natomiast s艂upszczanie udowodnili, 偶e z tygodnia na tydzie艅 prezentuj膮 coraz wy偶sz膮 dyspozycj臋 i na ten moment s膮 najmocniejsz膮 dru偶yn膮 w pierwszoligowej stawce.
Czarni odnie艣li ju偶 21. zwyci臋stwo w obecnym sezonie i umocnili si臋 na pozycji lidera Suzuki 1. Ligi. Za tydzie艅 nasz zesp贸艂 powr贸ci do Hali Gryfia, gdzie podejmie zesp贸艂 Ksi臋偶aka 艁owicz.
Elektrobud-Investment ZB Pruszk贸w - Grupa Sierleccy Czarni S艂upsk 5锔忊儯6锔忊儯:8锔忊儯7锔忊儯 (20:18, 7:27, 9:23, 20:19)
馃弨Znicz: Sobczak 13, Kierlewicz 10, Szwed 9, Proczek 9, Dalkowski 9, Tyszka 6, Czosnowski 0, Drewniak 0, Czemerys 0.
馃弨Czarni: 艢migielski 23, Pieloch 11, Kurpisz 9, S艂upi艅ski 8, Pabian 8, Przyborowski 8, Kordalski 7, Kulikowski 6, Musia艂 5, Kopci艅ski 2.