Przejd藕 do tre艣ci

馃敟 NiesaMOWIci Czarni S艂upsk, Sokó艂 rozbity w Hali Gryfia! 馃敟馃挭

2021-04-24 · Aktualno艣ci

Koszykarze Grupy Sierleccy Czarnych S艂upsk 艣wietnie rozpocz臋li seri臋 p贸艂fina艂ow膮, pokonuj膮c bardzo pewnie dru偶yn臋 Rawlplug Soko艂a 艁a艅cut 82:60. Tym samym obj臋li prowadzenie w serii do trzech zwyci臋stw.

Dru偶yna Soko艂a do pierwszego pojedynku przyst膮pi艂a bez dobrze znanego w S艂upsku Patryka Pe艂ki, kt贸rego z gry wy艂膮czy艂a kontuzja. Pocz膮tek spotkania nale偶a艂 do podopiecznych Mantasa Cesnauskisa, kt贸rzy za spraw膮 skutecznych akcji oraz dobrze dysponowanego Dawida S艂upi艅skiego obj臋li prowadzenie 18:6. W贸wczas jednak w grze s艂upszczan co艣 si臋 zaci臋艂o, a dru偶yna z 艁a艅cuta zacz臋艂a odrabia膰 straty. Do ko艅ca kwarty Czarni nie zdobyli ju偶 punkt贸w, a go艣cie kontynuowali okres dobrej gry.

Na pocz膮tku drugiej ods艂ony po celnej tr贸jce Bartosza Czerwonki ekipa z Podkarpacia wysz艂a na prowadzenie 19:18. Nasza dru偶yna zgubi艂a rytm z pocz膮tku meczu i nie mog艂a umie艣ci膰 w koszu 偶adnej z pr贸b z dystansu. Dopiero Adrian Kordalski prze艂ama艂 nasz膮 niemoc w tym aspekcie i da艂 sygna艂 swoim kolegom z zespo艂u. Po chwili efektownym lay-upem popisa艂 si臋 Damian Pieloch, a w ostatniej akcji pierwszej po艂owy trafi艂 tr贸jk臋 z rogu i do przerwy to Czarni prowadzili 35:26.

Kilkana艣cie minut przerwy bardzo dobrze podzia艂a艂o na s艂upski zesp贸艂. 艢wietn膮 gr臋 z ko艅c贸wki drugiej kwarty kontynuowa艂 Damian Pieloch, swoje punkty do艂o偶y艂 Hubert Pabian i po niespe艂na dw贸ch minutach gry przewaga Czarnych uros艂a do 15 punkt贸w (41:26). Koszykarze z 艁a艅cuta wygl膮dali na nieco zdezorientowanych tym, co dzieje si臋 na parkiecie, a w ich grze wyra藕nie brakowa艂o pomys艂u i konsekwencji. 艁a艅cucianie zbyt mocno opierali si臋 na indywidualnych pr贸bach Filipa Ma艂gorzaciaka i Micha艂a Jankowskiego, kt贸rzy wyra藕nie tego dnia nie byli w najlepszej dyspozycji rzutowej. Po trzech kwartach to s艂upszczanie prowadzili 56:40.

Ostatnia kwarta to pe艂na kontrola Czarnych, kt贸rzy ani przez moment nie pozwolili rywalom poczu膰, 偶e ten mecz mo偶na jeszcze wygra膰. S艂upszczanie konsekwentnie wykorzystywali swoje przewagi i jeszcze powi臋kszyli r贸偶nic臋 punktow膮. Sok贸艂 w pewnym momencie ostatniej kwarty mia艂 ni偶sz膮 skuteczno艣膰 rzut贸w za dwa punkty (20%) ni偶 za trzy punkty (26%), co tylko pokazuje jak s艂abe spotkanie rozegrali przyjezdni. Ostatecznie nasza dru偶yna wygra艂a 82:60. Najlepszym strzelcem Czarnych w tym spotkaniu by艂 Dawid S艂upi艅ski, autor 15 punkt贸w. W zespole go艣ci 14 鈥瀘czek鈥 zapisa艂 na swoim koncie Filip Ma艂gorzaciak.

W rywalizacji do trzech zwyci臋stw Grupa Sierleccy Czarni S艂upsk prowadz膮 1:0.

Kolejne spotkanie ju偶 w niedziel臋, ponownie o godz. 18.00, w s艂upskiej Hali Gryfia.

Grupa Sierleccy Czarni S艂upsk 鈥 Rawlplug Sok贸艂 艁a艅cut 82:60 (18:13, 17:13, 21:14, 26:20)

Grupa Sierleccy Czarni: S艂upi艅ski 15, Kordalski 14, Pieloch 13, Musia艂 10, Kulikowski 10, Pabian 7, 艢migielski 6, Przyborowski 4, Kurpisz 3, D艂ugosz 0, Kopci艅ski 0.

Rawlplug Sok贸艂: Ma艂gorzaciak 14, Jankowski 11, Zagu艂a 9, Fra艣 8, Kulikowski 5, Karolak 5, Czerwonka 5, Klima 2, Majka 0.