Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mecz na szczycie w Słupsku

2021-02-05 · Aktualności

Już w sobotę koszykarze Grupy Sierleccy Czarni Słupsk podejmą w meczu na szczycie Suzuki 1. Ligi drużynę WKK Wrocław.

Spotkanie w Hali Gryfia będzie bardzo istotne dla układu tabeli przed fazą play-off. Obecnie nasza drużyna zajmuje w niej pierwsze miejsce z bilansem 18 zwycięstw i 3 porażek, tuż za nami plasuje się właśnie ekipa z Wrocławia z jedną porażką na koncie więcej.

Kluczem do pokonania WKK wydaje się zatrzymanie Piotra Niedźwiedzkiego. Środkowy drużyny z Wrocławia już kolejny sezon jest jednym z najlepszych zawodników w całej lidze i ograniczenie jego dobrej postawy pod koszem zdecydowanie zwiększy szanse na zwycięstwo podopiecznych Mantasa Cesnauskisa.

Ciekawie zapowiada się pojedynek rozgrywających, czyli Adriana Kordalskiego z Michałem Jędrzejewskim. Zawodnicy już od kilku sezonów rywalizują o miano najlepszego zawodnika na swojej pozycji, a ich starcia na parkiecie zawsze są ozdobą spotkań słupsko – wrocławskich.

W Słupsku również bardzo liczą na Jakuba Musiała, który doskonale wprowadził się do nowej drużyny. Młody obwodowy zapisywał na swoim koncie w pierwszych trzech spotkaniach kolejno 12, 32 i 30 punktów, a nieco słabszy występ zanotował dopiero ostatnio w Krakowie. Podtrzymanie jego dobrej dyspozycji strzeleckiej jest bardzo istotne dla końcowego wyniku spotkania.

Dotychczas od momentu, kiedy Czarni zaczęli występować na poziomie 1. Ligi, mierzyli się z WKK dziewięciokrotnie. Bilans tych potyczek jest korzystniejszy dla wrocławian, którzy wygrali 5 spotkań, przy 4 triumfach zawodników ze Słupska.

W tym sezonie to jednak nasza drużyna była górą, kiedy to w pierwszej rundzie pokonała we Wrocławiu WKK 87:71. Wówczas 23 punkty oraz 12 zbiórek zanotował Dawid Słupiński. Mamy nadzieję, że w sobotę wynik będzie podobny!

Spotkanie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – WKK Wrocław odbędzie się w sobotę, 6 lutego 2021 roku o godz. 18.00. Transmisję z tego meczu od godz. 17.45 przeprowadzi TVCOM.PL oraz Radio Słupsk.

back to top