Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Marcin Dutkiewicz w STK Czarni Słupsk

2019-08-07 · Aktualności

Sylwetka, kariera oraz umiejętności Marcina Dutkiewicza w Słupsku są doskonale znane. Po raz pierwszy dla słupskiej publiczności grał w latach 2008-2009, kiedy w PLK obowiązywał przepis o młodzieżowcu w drugiej kwarcie. Następnie reprezentował barwy takich klubów jak Polonia Warszawa, Polpharma Starogard Gdański i AZS Koszalin, aby w kolejnym sezonie (2012/2013) powrócić do Słupska. 

  • Znam Marcina doskonale. Graliśmy razem przez jeden sezon w Słupsku, wówczas był młodym koszykarzem. Obecnie jego doświadczenie jest ogromne, reprezentował wiele klubów w ekstraklasie, dlatego mocno liczę ma umiejętności, które dadzą nam w nowym sezonie sporo jakości - mówi trener STK Czarni, Mantas Cesnauskis.

W zeszłym sezonie Dutkiewicz grał w barwach TBV Start Lublin, gdzie średnio notował 9,6 pkt. na mecz. Warto podkreślić, że aż trzykrotnie notował minium 20 punktów w meczu. Specjalność Dutkiewicza to rzuty za trzy punkty - średnia w sezonie 2018/2019 wynosiła 42,6%!

Marcin, cieszymy się, że znów zagrasz w hali Gryfia!

back to top