Przejd藕 do tre艣ci

馃敟 Fina艂 o krok, Sokó艂 znów bez szans w Gryfii, NiesaMOWici Czarni prowadz膮 2:0 馃敟馃挭

2021-04-25 · Aktualno艣ci

Koszykarze Grupy Sierleccy Czarnych S艂upsk s膮 ju偶 o krok od awansu do fina艂u Suzuki 1. Ligi. W niedziel臋 s艂upszczanie pokonali Rawlplug Sok贸艂 艁a艅cut 99:80.

Do drugiego spotkania w serii nasz zesp贸艂 przyst膮pi艂 os艂abiony brakiem MVP rundy zasadniczej, Piotra 艢migielskiego. Nasz rzucaj膮cy podkr臋ci艂 kostk臋 podczas pierwszej konfrontacji i decyzj膮 sztabu trenerskiego uznano, 偶e nie ma co ryzykowa膰 jego zdrowiem w kolejnym meczu. Niedzielne zawody lepiej otworzyli go艣cie, kt贸rzy szybko zdobyli kilka punkt贸w z rz臋du. W poczynaniach Czarnych wida膰 by艂o znacznie wi臋ksz膮 nerwowo艣膰, ale w ci膮gu kilku minut nasza dru偶yna wr贸ci艂a na w艂a艣ciwe tory i szybko odrobi艂a straty.

Od samego pocz膮tku bardzo aktywny by艂 Jakub Musia艂, po kt贸rym wida膰 by艂o, 偶e stara wzi膮膰 jeszcze wi臋ksz膮 odpowiedzialno艣膰 za zesp贸艂 pod nieobecno艣膰 Piotra 艢migielskiego i bardzo dobrze mu to wychodzi艂o. Ze 艣wietnej strony po wej艣ciu z 艂awki pokaza艂 si臋 tak偶e B艂a偶ej Kulikowski, kt贸ry zdobywa艂 punkty, ale r贸wnie偶 skutecznie broni艂. Po pierwszych dziesi臋ciu minutach Czarni prowadzili 23:19. Przez kolejne minuty gra toczy艂a si臋 w zasadzie punkt za punkt. 艁a艅cucianie zdecydowanie poprawili skuteczno艣膰 wzgl臋dem meczu numer jeden i to spowodowa艂o, 偶e Czarni nie potrafili na przestrzeni drugiej kwarty zbudowa膰 znacz膮cej przewagi.

Bardzo skuteczny w ekipie z Podkarpacia by艂 Filip Ma艂gorzaciak, kt贸ry nie tylko trafia艂 z dystansu, ale tak偶e bardzo efektywnie atakowa艂 s艂upski kosz. Do przerwy to jednak wci膮偶 Czarni prowadzili 鈥 45:40. Po przerwie to wci膮偶 gospodarze dyktowali warunki gry, ale przyjezdni ca艂y czas trzymali si臋 do艣膰 blisko. Trener Mantas Cesnauskis korzysta艂 zaledwie z siedmiu zawodnik贸w, ale nie wida膰 by艂o po nich specjalnego zm臋czenia. Pod koniec trzeciej kwarty z du偶ym impetem w 艂awk臋 rezerwowych Czarnych wpad艂 Filip Ma艂gorzaciak, przez co nabawi艂 si臋 urazu i w asy艣cie koleg贸w z zespo艂u opu艣ci艂 parkiet. W ostatniej akcji 膰wiartki Adrian Kordalski efektownie wszed艂 pod kosz i r贸wno z ko艅cow膮 syren膮 ustali艂 wynik przed ostatni膮 cz臋艣ci膮 gry na 71:58 dla naszego zespo艂u.

Po stracie swojego lidera 艂a艅cucianie nie mogli totalnie odnale藕膰 rytmu ani pomys艂u na akcje ofensywne, co przy dobrej obronie Czarnych powodowa艂o, 偶e mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punkt贸w. Ma艂gorzaciak wr贸ci艂 jednak na parkiet na pocz膮tku czwartej kwarty, ale to by艂o zdecydowanie zbyt ma艂o na rozp臋dzonych s艂upszczan. Nasza dru偶yna ostatnie dziesi臋膰 minut rozegra艂a bardzo m膮drze i pewnie, nie pozwalaj膮c rywalom na doprowadzenie do sytuacji 鈥瀗a styku鈥.

Ostatecznie Czarni wygrali 99:80 i s膮 o krok od awansu do wielkiego fina艂u. Najlepszym strzelcem naszej dru偶yny w tym spotkaniu by艂 Jakub Musia艂, autor 21 punkt贸w. Dla przyjezdnych 19 鈥瀘czek鈥 rzuci艂 Filip Ma艂gorzaciak. W rywalizacji do trzech zwyci臋stw Grupa Sierleccy Czarni S艂upsk prowadz膮 2:0. Kolejne spotkanie odb臋dzie si臋 w sobot臋 1 maja w 艁a艅cucie.

Grupa Sierleccy-Czarni S艂upsk 鈥 Rawlplug Sok贸艂 艁a艅cut 99:80 (23:19, 22:21, 26:18, 28:22)

Grupa Sierleccy-Czarni: Musia艂 21, Pieloch 18, Pabian 18, S艂upi艅ski 16, Kulikowski 10, Kordalski 9, Kurpisz 4, Przyborowski 3, Kopci艅ski 0, D艂ugosz DNP

Rawlplug Sok贸艂: Ma艂gorzaciak 19, Zagu艂a 16, Fra艣 16, Karolak 11, Jankowski 5, Czerwonka 5, Klima 3, Majka 3, Kulikowski 2.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Czarnych