Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diante Watkins w Słupsku!

2022-07-15 · Aktualności

Diante Watkins (ur. 5 lipca 1990r.)

Urodzony w Chicago Illinois Diante ma 1,74m i świetny sezon za sobą. Zdobył wraz ze swoją drużyną Manissa BB mistrzostwo TBL (drugiej ligi tureckiej). Diante notował w zeszłych rozgrywkach fantastyczne statystyki. Rzucał średnio 18,6 punktów na mecz. Dokładał do tego średnio prawie 6 asyst. Utrzymywał bardzo równy poziom grając prawie 30 minut w każdym spotkaniu. Tylko w jednym spotkaniu przez cały sezon rzucił mniej niż 10 punktów. Był prawdziwym koszmarem dla zawodników przeciwnych drużyn, którzy musieli go bronić.

Swoją karierę rozpoczynał w szkole średniej Hubbard. Następnym przystankiem był Richard J. Daley College (JUCO) Zdobywał 26 punktów i 6 asyst średnio w każdym spotkaniu w Junior College. Po tym przyszedł czas na Robert Morris University Illinois. Tam również błyszczał. W ciągu dwóch lat rzucał ponad 20 punktów i rozdawał prawie 7 asyst.

Swoją zawodową karierę rozpoczynał w Niemczech od trzeciego poziomu rozgrywkowego w drużynie SC Rist Wedel. W następnym sezonie został w lidze niemieckiej. Zadebiutował jednak ligę wyżej w zespole Nurnberg Falcons BC. Dobre występy na tym poziomie spowodowały angaż Diante w lidze francuskiej. Zespoł SO Maritimie Boulogne występował w pierwszej lidze francuskiej (drugi poziom rozgrywkowy). Po dwóch latach spędzonych we Francji przeniósł się do Turcji gdzie spędził 3 sezony. Ostatni zakończył się wspomnianym mistrzostwem.

W swojej karierze Diante odznaczał się zawsze wspaniałym instynktem do zdobywania punktów i bycia liderem na boisku. Potrafił nie tylko seryjnie punktować, ale świetnie obsługiwać swoich kolegów. Taki zawodnik w każdym zespole to skarb. Cieszymy się, że zdecydował się na grę właśnie w naszej drużynie. Diante witamy w Słupsku.

back to top