Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

De'Quon Lake w Słupsku!

2022-07-29 · Aktualności

De’Quon Lake (ur. 22 marzec 1997r. ). Swoją przygodę koszykarską De’Quon zaczynał w Menchville High School w Newsport News w Virginii. Po grze w szkole średniej przeniósł się do Iowa Western Junior College. Świetnie sobie radził na tym poziomie rozgrywkowym. Notował średnio ponad 13 punktów i 7 zbiórek. Jego dobra gra została dostrzeżona i został zwerbowany do drużyny z pierwszej dywizji NCAA. W ciągu dwóch lat spędzonych w Arizona State zdobywał średnio 5,8 pkt. oraz 4,4 zbiórki.

Karierę zawodową zaczął na Węgrzech w drużynie Falcao Szombathely. Spędził w niej dwa lata. W pierwszym sezonie notował 7,8 pkt i 6 zbiórki grając 18 minut na mecz. Drugi rok był minimalnie gorszy statystycznie dla De’Quona. Zdobywał średnio 7,3 pkt. i 4,9 zbiórki w 17 minut gry. W zeszłym sezonie zagrał dwa mecze w lidze VTB w drużynie Tsmoki Mińsk. W dwóch spotkaniach zdobył łącznie 18 punktów i 6 zbiórek. W drużynie Oklahoma City Blues w G – League notował 5,7 pkt. oraz 6 zbiórek. Sezon zakończył w Puerto Rico grając dla drużyny Humacao. W ciągu 17 minut na mecz zdobywał 8,8 pkt. oraz zbierał 4,6 piłek.

Witamy w Słupsku.

back to top