Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Czas na kolejny mocny sprawdzian

2018-10-26 · AktualnościGaleria

Po wygranej w Prudniku, czas na kolejny test dla drużyny Roberta Jakubiaka. Już w sobotę nasz zespół wybiera się do Leszna, aby jak najlepiej przygotować się do niedzielnego pojedynku. 

To kolejny mocny przeciwnik. Jamlex Polonia 1912 Leszno to jeden z głównych kandydatów do awansu do ekstraklasy. Zespół prowadzi młody, lecz już doświadczony trener Łukasz Grudniewski. Słupscy kibice mogą kojarzyć trenera Polonii z jego wrocławskiej przeszłości, kiedy w Śląsku Wrocław był asystentem kilku trenerów. Grudniewski od 2015 roku jest trenerem klubu z Leszna i rok po roku jego zespół coraz mocniej rozpycha się łokciami. Ich aspiracje są spore, co sprawia, że w niedzielę czeka nas niesamowicie trudne zadanie. 

Koszykarze Roberta Jakubiaka już w czwartek otrzymali garść informacji na temat najbliższego rywala. Zespół z Leszna pilnie przeanalizował asystent trenera, Mantas Cesnauskis. Zagrywki, mocne i słabe strony, wszystko rozpracowane na każdy szczegół. Mantas nie lekceważy swoich obowiązków. Dzięki kilkunastu godzinom spędzonym przed komputerem, doskonale wiemy, jakie są mocne strony Polonii Leszno.

A jest się czego obawiać. 

W warunkach I-ligi nazwiska jak Chanas, Mroczek-Truskowski, Stawiak, czy Kaczmarzyk muszą robić wrażenie. Kamil Chanas, wychowanek Śląska Wrocław, czy mistrz Polski ze Stelmetem BC Zielona Góra, jest jak na razie najlepszym strzelcem swojego zespołu ze średnią 18,6 pkt. na mecz. 

Polonia Leszno jak dotąd przegrała tylko jeden mecz ze Śląskiem Wrocław, natomiast w pozostałych pokonała kolejno Elektrobud-Investment ZB Pruszków, Energa Kotwicę Kołobrzeg, Pogoń Prudnik oraz GKS Tychy. Gorąco liczymy na to, że październik zakończymy ważnym zwycięstwem w Lesznie! 

Początek meczu o godz. 19:00 w niedzielę.

back to top