Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Błażej Kulikowski w składzie reprezentacji Polski do lat 20

2021-07-18 · Aktualności

Błażej Kulikowski przebywa aktualnie na zgrupowaniu Kadry Narodowej U20, mimo intensywnego czasu znalazł chwilę, aby z nami porozmawiać o aktualnej sytuacji i nastrojach przed rozgrywkami w Ekstraklasie!


1. Cześć Błażej! Znajdujesz się w tej chwili na zgrupowaniu Reprezentacji Polski we Wrocławiu. Czy mógłbyś opisać w kilku słowach przebieg dotychczasowych konsultacji treningowych?

Cześć! Przygotowania trwają od 26 czerwca. Ten okres jest bardzo intensywny. Trenerzy podczas zajęć skupiają się przede wszystkim na obronie. Treningi bywają naprawdę ciężkie i wymagające. Na szczęście cały mikrocykl jest tak zaplanowany, że mamy czas także na regenerację.

2. Wnioskuję w takim razie, że skoro jesteś w treningu to o twoja formę martwić się nie musimy. Miałeś chociaż kilka dni wolnego po sezonie?

Po sezonie zrobiłem sobie tydzień wolnego od jakiegokolwiek wysiłku. Po tygodniu zacząłem przygotowania. Trening siłowy nawet 5-6 razy w tygodniu. Oprócz siłowni oczywiście były zajęcia koszykarskie. Jestem przygotowany, ale w optymalnej formie będę dopiero po okresie przygotowawczym w Słupsku.

3. Jak wygląda Twoja współpraca z trenerem Winnickim?

Bardzo dobrze. To doświadczony trener, który wymaga przede wszystkim ciężkiej pracy na treningach.

4. Czy możemy oficjalnie powiedzieć, że udało Ci się zakwalifikować do finałowej 12?

Tak, skład został już podany, znalazłem się w 12 na turniej.

5. Turnieje są rozgrywane pod nazwą FIBA u20 EUROPEAN CHALLENGERS. Formuła różni się od wcześniejszej. Mógłbyś coś o tym powiedzieć?

Formuła różni się tym, że drużyny nie są podzielone na dywizje. Rozgrywanych jest kilka turniejów. Natomiast nie można ani awansować dywizje wyżej, ani ewentualnie spaść do niższej dywizji.

6. Przeciwnicy są na bardzo wysokim poziomie. Czy taka rywalizacja pomoże Tobie w kontekście przygotowań do sezonu?

Myślę, że tak. Mecze z takimi drużynami jak Francja, Turcja czy Niemcy to duże doświadczenie i na pewno zweryfikuje, to gdzie jesteśmy jako drużyna i jako zawodnicy.

7. Jakie oczekiwania przed tym sezonem?

Oczekiwać można na pewno serca i walki na parkiecie. Oczywistym jest to, że będziemy bić się o jak najwyższe miejsce w lidze.

8.Pewnie nie możesz doczekać się debiutu w ekstraklasie w barwach Czarnych Słupsk?

Oczywiście, ze tak. Z niecierpliwością czekam przede wszystkim na mecze z kibicami w Hali Gryfia. Nie mogłem jeszcze niestety doświadczyć tej atmosfery.

9.W takim razie kiedy pojawisz się w Słupsku?

W Słupsku będę z lekkim opóźnieniem. 26 lipca wracam z Gruzji. Szybko jadę do domu spakować rzeczy na sezon i już następnego dnia melduje się na treningu. Zwarty i gotowy.

10.Może masz kilka słów do przekazania słupskim kibicom?

Mam nadzieję, że w tym roku sytuacja pandemiczna zostanie już opanowana i będę mógł poczuć jak to jest grać z Wami. Przy takiej atmosferze. Przy pełnych trybunach. Nie mogę się Was doczekać. Do zobaczenia w Gryfii!

back to top