Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

‼️ 𝗢𝗙𝗜𝗖𝗝𝗔𝗟𝗡𝗜𝗘 ‼️

2023-07-01 · Aktualności

Szymon Wójcik urodzony 11 listopada 1999r.

Szymon to syn nieżyjącego, słynnego koszykarza Adama Wójcika. Nasz nowy zawodnik charakteryzuje się bardzo dużą dynamiką, to urodzony atleta. Z łatwością lata nad obręczami. Jest jednych z najciekawszych zawodników młodego pokolenia. Drzemię w nim niezwykły potencjał, który mamy nadzieję zostanie w pełni wykorzystany w naszym zespole. Jeg koordynacja i możliwości fizyczne zdecydowanie przekraczają poziom naszej ligi. Wierzymy, że zrobi kolejny krok do przodu w nadchodzącym sezonie.

Szymon przez kilka lat grał w USA. Reprezentował barwy kilku uczelni. Swoją przygodę rozpoczął w Missouri State w sezonie 2018/19. Kolejnym przystankiem w jego karierze była uczelnia Northwest Florida State College w którym notował 6,7 pkt. i 4,9 zbiórki. Następnie przeniósł swoje talenty do UMBC Retrievers reprezentującego Uniwersytet Maryland. W pierwszym sezonie wykorzystał opcje tzw. „Red shirt” i pierwszy rok musiał przesiedzieć na ławce rezerwowych. W ciągu dwóch następnych sezonów notował spory progres. Pierwszy aktywny sezon w UMBC nie był dla Wójcika najlepszy. Jego rola w zespole była marginalna. Przełomowy był ostatni sezon. Szymon notował 7,1 punktów i ponad 3 zbiórki w 13 minut. Notując swój najlepszy występ w przegranym 69:86 meczu z Vermont. Spotkanie zaczął na ławce rezerwowych, ale potem pokazał się z bardzo dobrej strony. W ciągu 17 minut zdobył 22 punkty trafiając m.in. 8 z 10 rzutów z gry. Miał także 6 zbiórek.

Pierwszym zawodowym zespołem Szymona był Zastal Zielona Góra. Szymon połączył sił ze swoim bratem bliźniakiem Janem. Razem tworzyli bardzo efektowny i dynamiczny duet. Wiele akcji kończyło się nad obręczą, mocnymi wsadami. Szymon miał bardzo dobry sezon Zdobywał 8,0 punktów i 3,8 zbiórek co składało się na 10,5 eval. Cieszymy się, że Szymon zasili naszą strefę podkoszową.

Witamy w Słupsku!

back to top